1.1. Zákonné náležitosti kandidatúry mestského poslanca

Zákon o obecnom zriadení

Aj keď sa to málokomu chce, prečítať si aspoň raz Zákon o obecnom zriadení nikomu neuškodí. Je to manuál komunálneho poslanca a číslo zákona 369/1990 by mal poznať každý naspamäť. Jeho znalosť je dôležitá preto, aby ste poznali právomoci samosprávy a samotných poslancov zastupiteľstva a primátora / starostu a aby ste v predvolebnej kampani nesľubovali niečo, čo nemôžete ani zo zákona splniť (napríklad zrekonštruovať strednúškolu alebo zvýšiť platy hasičom).